Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Görkemli caz dili, etkileyici performansı ile Yahya Dai Ankara Quartet, 18 Mart 2022 Cuma akşamı sahnemizde olacak; yüksek enerjisi ile caz dağarcığınızda yeni ufuklar açacak. Türkiye caz sahnesinde 30 yıldır özel ve özgün bir yere sahip olan saksofonist Yahya Dai’ye piyanoda Rustam Rahmedov, basta Murat Ulus, davulda Serkan Alagök eşlik edecek. Cazın kolektif gücünden ilham alan deneyimli müzisyenlerin derin, zengin ve kusursuz performanslarına tanık olmak; müziğin evrensel ve estetik gücüyle yenilemek için buluşalım. Mekanımız butik ve kurallar çerçevesinde sınırlı sayıda konuk ağırlayabiliyoruz, anımsatalım.

Yahya Dai, Ankara’dan dünya sahnelerine uzanan başarılı kariyerinde pek çok değerli isimle, grupla ve orkestrayla birlikte sahne aldı. Eğitmenlik yaptı, 60’tan fazla kayıt çalışmasında bulundu. 2011’de Ümitvar Mavi albümü yayınlandı. Halen quartet/quintet ve solo çalışmalarının yanı sıra birçok sanatçı ile çalışmaları devam ediyor.

Rustam Rahmedov, Danatar Ovezov Devlet Müzik Koleji ve Türkmen Ulusal Konservatuvarından mezun oldu. Prestijli piyano yarışmalarında birincilik ödülleri aldı; dünyanın önemli salonlarında konserler verdi. Klasik ve caz piyanisti, besteci, aranjör, eğitimci olan Rahmedov, Ankara’da yaşıyor.

Murat Ulus, 12 yaşında gitar, lisede kurduğu grupta bas çalmaya başladı. Ankara’dan İstanbul’a ve İsveç’e uzanan müzik yolculuğunda birçok değerli müzisyen ile sahneye çıktı. Ankara’da cazın gelişmesinde önemli yere sahip deneyimli müzisyen, performanslarına Ankara’da devam ediyor.

Serkan Alagök, HÜ Ankara Devlet Konservatuarından yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. Fagot ve davul müzisyeni olan Alagök, dünyanın çeşitli şehirlerinde birçok önemli orkestra ve sanatçı ile konserler verdi; turnelerinde, kayıtlarında yer aldı. HÜ Caz Bölümünde Öğretim Görevlisi ve müzisyen olarak Ankara’da çalışmalarına, kayıtlarına ve konserlerine devam ediyor.  

Rezervasyon: 0312 447 90 00

                        0530 827 25 77