Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

SAMM’s bistro 20 Nisan Cumartesi akşamı Türkiyenin en iyi caz müzisyenlerinden üçünü sahnesinde misafir ediyor. Tuncer ı Bıyıkoğlu ı Musluoğlu Trio gitar ı piyano ı bas olarak davulsuz Nat King Cole ve Oscar Peterson trioları stilinde ağırlıklı olarak standartlar üzerine yaptıkları aranjmanları seslendirecekler. Cazın doğaçlama özelliğinin usta müzisyenlerin müzikal birikimleri ile nasıl harmanlandığına tanıklık edeceğiz.
Kaçırmak istemeyeceğiniz bir Akşam sizleri bekliyor!
Cem Tuncer
Bas gitarist, besteci, aranjör ve yapımcı…1978 yılında doğdu. 1997 yılında Akademi İstanbul Caz Bölümü’nde okudu. Ardindan İstanbul Bilgi Üniversitesi Kompozisyon Bölümünden mezun oldu. Yurt ici ve Yurt dışında birçok Caz Festivalinde ve konserlerde değerli müzisyenlerle çaldı. Ödüller aldı. Birçok Türk filmi ve dizisi için beste yaptı. Tuncer halen pek çok mekanda çalmakta, turnelere çıkmakta ve film müziği kariyerine devam etmektedir. İsmini taşıyan Dörtlüsü, Nazdrave, Elif Çağlar Muslu, Zuhal Olcay, Jülide Özçelik ile konserler veren sanatçı stüdyo müzisyeni, aranjör ve yapımcı olarak üretmeye devam etmektedir.
2008 yılından beri halen TRT Big Band’in üyesidir. ‘ Intro ‘ adlı teklisinden sonra Ricky Ford’un ( tsax ) eşlik ettiği ilk caz albumü ‘ Alright ! ‘ 2019 yılında yayınlandı.
Almanya’da doğan Ozan Musluoğlu 16 yaşında bas gitar çalmaya başladı. Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünde tam burslu okudu. Yurt içi ve Yurt dışında katıldığı konserlerde Kerem Görsev, Vanessa Rubin, Danny Grisset, Dena Derose, Allan Harris, Tuna Ötenel, İmer Demirer, Donovan Mixon, Neşet Ruacan, Marcus Miller, Roy Hargroove, Willy Jones, Eric Reed, Erik Smith, Katy Roberts, Leslie Harrison, Saskia Laroo and Bernard Maury gibi önemli müzisyenlerle beraber çalma fırsatı yakaladı. Değerli müzisyenlerle workshoplar yaptı. 2009 yılında ‘ Coincidence ‘
2011 yılında ‘ 40th Day ‘
2012 yılında ‘ My Best Friends Are Pianists ‘ ve 2015 yılında ‘ My Best Friends Are Vocalists ‘ adlı albümleri yayınlandıHalen TRT caz orkestrasında kontrabas sanatçısı olarak devam ediyor, caz sahnelerinde konserler veriyor.
Kaan Bıyıkoğlu
Piyanist, besteci, eğitmen…
Kariyerine profesyonel müzisyen olarak devam etme kararı alan bir mühendis…
Lise yıllarından itibaren jazz müziğine ilgi duyan piyanist, ODTÜ’deki öğrenimi sırasında Tuna Ötenel, Yıldız İbrahimova, Yahya Dai ve Kürşat And gibi isimlerle sahne aldı. Sonrasında Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Mehmet Okonşar’ın öğrencisi olarak klasik piyano alanında yüksek lisans yaptı. 2006 yılında Hollanda’daki Rotterdam Konservatuarında Kris Goessens ve Rob van Bavel ile jazz piyano ve armoni, Ilja Reijngoud ile kompozisyon ve orkestrasyon çalıştı.
Hollanda, Belçika ve Almanya’da çeşitli festival, konser, radyo-tv yayınlarında ve albüm kayıtlarında yer aldı. HÜ Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalında ders verdi. Çeşitli sahnelerde değerli müzisyenlerle konserler veriyor, albümler kaydediyor.
Tuncer ı Bıyıkoğlu ı Musluoğlu Trio
gitar ı piyano ı bas olarak davulsuz Nat King Cole ve Oscar Peterson trioları stilinde ağırlıklı olarak standartlar üzerine yaptıkları aranjmanları seslendirecekler.
Rezervasyon Tel: 0312 447 90 00 – 0530 827 25 77