Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

27 Nisan Cumartesi akşamı SAMM’s bistro da Sibel Köse • Mark Alban Lotz • Kamil Erdem • Serkan Alagök sizlere tadına doyulmaz bir caz akşamı yaşatacaklar. Sibel Köse Türkiye’nin en güçlü seslerinden, benzersiz bir yorumcu… Kamil Erdem
Ana akım caz, Anadolu, Balkanlar ve Orta Doğu geleneksel müzikleri anlayışında eserleri ile tanınan bir müzisyen…Asiaminor topluluğu ile Türk Geleneksel Müziğini caz disiplini içinde icra ettiği eserler, Ensemble Ankara topluluğu ile Balkanlar ve Ortadoğu’dan beslenen müzikler unutulmaz çalışmalarından…
Serkan Alagök Ankara da yetişen en başarılı genç kuşak caz müzisyenlerinden…Her üçü de Ankaralı ve yıllardır SAMM’s bistro sahnesinin caz misafirleri…Cumartesi akşamı yurtdışından bir müzisyen, 2015 yılında aynı sahnede misafir ettiğimiz Mark Alban Lotz onlara katılacak.
“Müziğim caz ve klasik çağdaş müzik arasında bir köprü kuruyor ve çoğu zaman dünyadaki diğer müziklerle sınırları aşıyor.”
Mark A. Lotz solist, besteci, yapımcı, grup lideri, eğitimci ve küratör…1963 doğumlu Lotz Tayland, Uganda ve Almanya da büyüdü. On yedi yaşında flüt çalmaya başladı. Hilversum Konservatuarında caz ve Amsterdam Sanat Okulu’nda klasik/çağdaş müzik eğitimi, ABD de (NYC ve LA) özel dersler aldı. Codarts, Rotterdam da Hint Bansuri nin flüt öğrencisi oldu.
Neredeyse 30 yıldır Hollanda caz sahnesinde yer alan Lotz uluslararası turne kariyerine devam ediyor. Solo konserleri, konserlerinde
Afro-Küba dini folkloruna ait yorumları ve özellikle Türk serbest doğaçlama müzik türleriyle yaptığı işbirlikleri sayesinde uluslararası alanda da büyük beğeni kazandı.
Mark Alban Lotz bir doğaçlamacı ve besteci olarak çağdaş klasik müziğin estetiğini ve tekniklerini caz ile birleştiren kişisel bir dile sahip…Karmaşık genişletilmiş flüt teknikleri ve elektronik efektler kullanarak elde ettiği gerçek zamanlı sesler ile enstrümanına boyut ve derinlik kazandırıyor, flütle ilgili alışılagelmiş kalıpları gelişigüzel yıkıyor.
Rezervasyon: 0312  447 90 00 – 0530 827 25 77