Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Aydın Kahya ve Jef Giansily, 27 Mayıs 2023 Cumartesi akşamı, “Bing Crosby, Frank Sinatra, Dean Martin, Sammy Davis Jr. Monreo” şarkılarından oluşan zamansız bir repertuar ile sahnemizde. Pek çok başarılı konsere imza atan usta vokalist, trombon sanatçısı Aydın Kahya ve ünlü piyanist, besteci Jef Giansily, 1950’li-60’lı yıllara selam gönderen muhteşem bir performansla sizlerle olacak. Derinlikli bir ses, güçlü bir yorum, katmanlı yorumuyla özel bir piyanist ve unutulmaz kült şarkılarla “best of crooners” gecesi sizi bekliyor; kaçırmayın. Sanat kokan SAMM’s Bistro atmosferinde, eşsiz Hotel SAMM lezzetleri eşliğinde özel bir gece yaşamak için rezervasyonda gecikmeyin.
Aydın Kahya, Ankara’da doğdu. İkokuldan sonra HÜ Ankara Devlet Konservatuvarına girdi. Piyano ve trombon eğitimi aldı; üstün başarı ile mezun oldu. İlhan Baran ile caz kompozisyon, Keisha Brown ile caz ve motown vokal teknikleri çalıştı. Pek çok performans ve konser gerçekleştirdi. Önder Focan ile “Vocalists” adlı ilk Türkçe caz albümü, Tony Jones ile “Istanbul Party” adlı R&B albümü, Atilla Şereftuğ ve Çek Filarmoni Orkestrası Aventia Crooners ile senfonik caz albümü kaydetti. Yurtiçinde ve yurtdışında, senfoni ve big band orkestralarıyla festival, radyo emisyonu, kayıt ve devlet konserleri yaptı. Sanatçı, HÜ Ankara Devlet Konservatuvarı, Caz Anasanat Dalı, Caz Vokal Öğretim Görevlisidir.
Jef Giansily, Paris’te doğdu. Bill Evans Jazz Akademisinden mezun oldu. Fransız piyanistin kendi grubunun lideri olarak yazdığı ve icra ettiği müzik, genellikle bir şarkı içinde değişen ruh hallerinin ve esneyen tempoların yakalandığı; lirizme merkezi bir yol veren dinamik bir yaklaşımla karakterize ediliyor. Sketches albümü 2009’da yayınlanan; Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında SAMM’s bistro sahnesinde Charlotte Wassy konserinde de Jef Giansily Quartet olarak çalan Giansily, bu kez Aydın Kahya ile birlikte unutulmaz bir performansa imza atacak.
Rezervasyon: 0312 447 90 00 – 0530 827 25 77