Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

SAMM’s Bistro olarak yeni bir program serisine başlıyoruz: Turgay Yalçın ve Murat Pancaroğlu ile 33 1/3 Devirde Caz’a Devam… Radyo programı formatında, plaklar eşliğinde caz sohbetlerinin ilki 9 Aralık Pazar akşamı saat 18:30’da başlayacak. Radyo programcısı Turgay Yalçın ve ses mühendisi Murat Pancaroğlu’nun seçtiği caz plaklarını Hi-Fi cihazlar aracılığıyla ve radyo programı kıvamında dinleyeceğiz. Serinin ilkini tenor saksofonun büyük ustalarına ve onların balad icralarına ayırdık. Coleman Hawkins, Lester Young, John Coltrane, Sonny Rollins, Stan Getz ve Dexter Gordon başta olmak üzere, bu büyülü enstrümanın öncü isimlerinin caz kültürü içindeki yerleri üzerine sohbet edip anlattıkları öykülere kulak vereceğiz. 9 Aralık Pazar akşamı 18:30’da buluşmak dileğiyle…
Turgay Yalçın Ankara’da yaşıyor. Sıkı bir caz dinleyicisi; hatta bir cazkolik. Analog tutkunu ve plak koleksiyoncusu. Radyo ODTÜ’de “Koyu Mavi Notalar” ve Radyo Cazkolik’te “Sesler Denizi” programlarını hazırlamış ve sunmuş olan Yalçın, Cazkolik’te söyleşiler yapıyor, müzik üzerine yazıyor.
Murat Pancaroğlu Ankara’da yaşıyor. 80’li yıllardan beri çeşitli Hi-Fi firmaların temsilciliğini, satışını ve servisini yapıyor. Sahibi olduğu MurPan Audio Laboratories, lambalı amplifikatör, full-range high-efficiency Hi-Fi hoparlör ve analog pikap ürünleri üzerine uzmanlaşmış. Dinletide kullanılacak olan pikabın üreticisi Edwards Audio, hoparlörün üreticisi Russell Kaufman ve amfinin üreticisi Fezz Audio firmaları, MurPan’ın distribütörü olduğu firmaların birkaçıdır.