Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

1 Mart 2024 Cuma akşamı her zaman heyecanla beklenen bir konsere ev sahipliği yapıyoruz. Ülkemiz caz atmosferinin en güçlü seslerinden biri olan Sibel Köse  eşsiz yorumu ile, unutulmaz performanslarımızda imzası olan değerli caz müzisyenleri Berk Kurdoğlu (piyano), Murat Ulus (bas), Serkan Alagök (davul) ve ilk kez izleyecegimiz Metin Paksoy ( alto sax ) eşliğinde sahnemizde olacak.

Ankara’da başlayıp dünyaya açılan müzik kariyeri boyunca sayısız konseriyle izleyicilerini büyüleyen ve ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Sibel Köse, caz standartlarından oluşan özel repertuarıyla büyüleyici bir akşama imza atacak. Sibel Köse’nin etkileyici sahnesine tanık olmak; Ankara da yerleşik değerli caz müzisyenleri ile keyifli bir müzik akşamı yaşamak için rezervasyonda gecikmeyin.

Sibel Köse, ODTÜ’de öğrenim gördüğü yıllarda şarkı söylemeye başladı. Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok caz festivalinde sahneye çıktı; seminerlerde, yaz okullarında, radyo-tv programlarında ve yerli-yabancı sayısız müzisyenin albümünde yer aldı. Türkiye’de yayınlanan albümü “Love Songs” heyecanla karşılandı. Şarkı söyleyen, söz yazan sanatçının bir eğitimci olarak caz vokal atölye çalışmaları ve Bahçeşehir Üniversitesindeki dersleri devam ediyor.

Metin Paksoy’un 80’li yıllarda başlayan müzik yaşamı 90’ların başına kadar İstanbul’da devam etti. 1994 yılında Belçika’ya yerleşen Paksoy, Brüksel Jazz Akademisi’nde öğrenim gördü. Daha sonra, Londra’nın Point Blank müzik okulundan müzik yapımcılığı dalında master diploması aldı. Belçika’da caz tarihi ve doğaçlama dersleri verdi. 30 yıla yakın bir aradan sonra geçtiğimiz yıl Türkiye’ye dönen Metin Paksoy, müzik yaşamı boyunca çok sayıda konserler verdi ve uluslararası festivallere katıldı.

Rezervasyon: 0312 447 90 00 – 0530 827 25 77