Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sonbahar rüzgarlarıyla gelen caz esintileri SAMM’s bistro’dan kalplere uzanırken, Ankara yine müzikle tazeleniyor.

“… yapraklarım dökülüyor / usul usul / adım sonbahar” dizelerini tersten okuyan Ankara, sanatın güzelliğiyle “her yanına çiçek yağmış / erik ağacının” ışık içinde yüzen tazeliğine bürünüyor.

Attila İlhan’dan Adalet Ağaoğlu’na, Sevinç Tevs’ten Muvaffak Falay’a, Leyla Gencer’den Yıldız Kenter’e, İdil Biret’ten Mustafa Ayaz’a Ankara’yı “sanatın başkenti” yapan değerli sanatçılarımıza ne çok şey borçluyuz. Aynı yollarda yürümek kolay değil. Ankara’da iz bırakan edebiyatçıların; sahnelerinde ezgileri çınlayan müzisyenlerin anılarına saygıyla eğilen işler çıkarmak kolay değil.

Ankara’nın istikrarlı ve nitelikli caz mekanı SAMM’s bistro olarak;

  • Yine “kaliteli müzik” diyoruz.
  • samsbistrocazdayolculuk temalı performanslarımızı 8. yılında da sürdürüyoruz. Cazdan diğer dünya müziklerine uzanıyoruz zaman zaman.
  • Müzik tarihinin unutulmaz şarkılarıyla renklenen özel gecelerden özel tadımlara, farklı etkinlikler düzenliyoruz.
  • Dünya mutfaklarından lezzetlerle zenginleşen kutlamalar, partiler, buluşmalar, Hotel SAMM’de konaklamalar; kısacası tüm özel gün ve geceleriniz için Ankara’nın en güzel ortamını yaratıyoruz…

Ankara’da yaşadığı yılların rengi dizelerinde olan; “yaz bitti / bitmeyen şeyler kaldı geride” diyen Murathan Mungan’ı selamlarken ezgilerimizle; “bitmeyen şeyler”e inancımızı tazeliyoruz. SAMM’s bistro olarak, 8 yıldır her sonbahar olduğu gibi bu sonbahar da yola koyuluyoruz.

Ve ilk caz yeli uzaklardan esiyor; “Unravel” albümünden eserleri yorumlamak üzere Defne Şahin Band (Defne Şahin – vokal, Johannes Ballestrem – piyano, Igor Spallati – bas, Martin Krümmling – davul) 26 Eylül Çarşamba akşamı sahnemizde olacak.

Ardından yine uzaklardan, ABD’den esecek caz yeli ve Will Brahm – Ankara Trio (Will Brahm – gitar, Baran Say – kontrbas, Burak Durman – davul) 12 Ekim’de konuğumuz olacak.

Bize katılın; cazın evrensel tınıları ile “merhaba” diyelim sonbahara.