Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Bu anlamlı günü şölene dönüştürecek özel bir konser için cazın tutkulu, yetenekli ve başarılı iki ismi, Bilge Günaydın (p) ve Ceyda Köybaşıoğlu (vo, bas) 8 Mart 2019 Cuma akşamı sahnemize konuk olacak. Sanatçıların zengin repertuarları, renkli sahneleri, etkileyici performansları ile uzun süre akıllarda kalacak bu konseri kaçırmayın. Bize katılın, bu özel günü birlikte kutlayalım. Yerimiz sınırlı, rezervasyon için gecikmeyin.

Bilge Günaydın İÜ Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı piyano bölümü eğitiminin ardından İÜ Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesinden caz alanında yüksek lisans derecesini aldı. 24. ve 25. Uluslararası Akbank Caz Festivali’nde İstanbul Gençlik Caz Orkestrası konserlerinde çaldı ve big band için bestelemiş olduğu müzikler aynı orkestra tarafından seslendirildi. JMI davetiyle 2015 Norway Jazz Improvisation Camp’e katıldı. 2017’de Siena Jazz Workshop’a katılarak pek çok değerli müzisyenle çalışma ve çalma fırsatı yakaladı. 2017 Sibiu Jazz Festival Konserleri kapsamında trio olarak kendi müziklerini çaldı. Farklı projelerle performanslarına devam ediyor.

Ceyda Köybaşıoğlu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Klasik Gitar Anasanat Dalında öğrenim gördü; Türkiye Güzel Sanatlar Liselerarası yarışmada “klasik gitar”da birinci oldu.  2002’de Bilgi Üniversitesi Caz Bas Gitar Performans Bölümüne tam burslu girdi. Üniversite şenliklerinde, festivallerde, çeşitli mekanlarda konserlerde yer aldı. Bilgi Üniversitesinde Caz Bas Gitar eğitimini 2007’de tamamladıktan sonra profesyonel sahne çalışmalarına vokalist olarak devam etti. Caz Festivallerinde yer aldı, jingle çalışmaları yaptı. 2012 Nardis Genç Caz Vokal Yarışmasında 1. seçildi; ardından Litvanya’da 2. oldu. Selen Gülün ile Kadınlar Matinesi projesiyle albüm kaydetti ve ekibin sahne çalışmalarında yer aldı. Kendi şarkılarını da yazan Ceyda Köybaşıoğlu konserlerine devam ediyor.

Rezervasyon: 0312 447 90 00